Doğu mah. Papatya sok. No :17

Daire: 2 Pendik /İstanbul

info@diyetisyenilaypolat.com

  • Instagram Social Icon
  • YouTube
  • SoundCloud'a Sosyal Simge
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Pinterest Social Icon

diyetisyenilaypolat.com kullanıcıyı bilgilendirmek amacıyla içeriğini hazırlamaktadır. Sitede yer alan bilgiler uzman kontrolünün yerini tutamaz.

Bu bilgiler şahsi tanı ve tedavi yöntemi olarak değerlendirilmemelidir. Sitedeki kaynaklardan yola çıkarak ilaç tedavisine başlanmamalı ve tedavi değiştirilmemelidir. Bu sitede yer alan yazılar kaynak gösterilmeden, kısmen de olsa kullanılamaz.

Bariyatrik Cerrahi Danışmalık Hizmeti;

Obezite ameliyatı sonrası beslenme ya da herhangi bir mide operasyonundan sonra doğru beslenme alışkanlıklarının kazandırılmasında gereklidir. 

Bariyatrik Cerrahi Danışmanlığı sürecinde kişiye özel beslenme programları hazırlanmakta, uygulanması ve takibinin yapılması sağlanmaktadır.

Bariyatrik Beslenme Danışmanlığı ile kişinin kendine özgü sağlıklı yaşam tarzını oluşturması hedeflenmektedir. Bariyatrik cerrahi sonrası diyet uygulamaları yapılmaktadır.

 

Bariyatrik cerrahi ameliyat öncesi hazırlık eğitimi

Ameliyata kadar olan süreçteki ağırlık kaybı ve takibi,

Karaciğer küçültme diyeti,

Ameliyata hazırlık süreci beslenme eğitimi

Ameliyat sonrası sağlıklı beslenme eğitimi,

Ameliyat sonrası yeme bozukluğu

Ameliyat sonrası beslenme ve kilo takibi

Ameliyat sonrası kilo artışına bağlı beslenme düzenlenmesi

Haftalık kontroller yapılır. Haftalık kontrollerde kilonuz ölçülür, diyetinizin durumunuzu ne kadar etkilediği gözlenir, diyet ve besin listelerinin yeterli olup olmadığı kontrol edilir, obezite ameliyatı sonrası diyet programları hazırlanır, gelişiminiz kayıt altına alınır.

obezite-cerrahisi.jpg